Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gdańsku


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Wojska Obrony Terytorialnej w Twojej okolicy

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych i Marynarki Wojennej piąty rodzaj Sił Zbrojnych RP. Stanowią one komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Tworzenie nowego rodzaju Sił Zbrojnych to poważne przedsięwzięcie, dlatego przebiega etapowo i systematycznie. Budowa struktur rozpoczęła się w 2016 r. Powstały wówczas trzy pierwsze Brygady Obrony Terytorialnej (BOT). Docelowo utworzonych zostanie siedemnaście Brygad Obrony Terytorialnej, po jednej w każdym województwie za wyjątkiem województwa mazowieckiego, gdzie utworzono dwie BOT.

 wot

DANE KONTAKTOWE PUNKTU INFORMACYJNEGO

Specjalista Wydziału Rekrutacji , tel. 261 213 335
Inspektor Wydziału Rekrutacji,  tel. 261 213 346
Specjalista Wydziału Rekrutacji,  tel. 261 213 324


email: wkugdansk.rekrutacja(at)ron.mil.pl
zamiast "(at)" proszę wpisać @

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej tel. kontaktowy 261-212-406, 261-212-407,

Od 22 marca 2018, pod adresem: www.terytorialsi.mil.pl, dostępna jest oficjalna strona internetowa Wojsk Obrony Terytorialnej. Interesujesz się wojskiem i sprawami obronności kraju? Chcesz się dowiedzieć kim są Terytorialsi i jak zostać jednym z nich? Szukasz aktualnych informacji dotyczących szkoleń? Jeśli tak, ta strona jest dla Ciebie!

terytorialsi

Wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej:

  

Wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej można również złożyć elektronicznie na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej na ePUAP

 

Do wniosku należy dołączyć:

- elektroniczną kopię dowodu osobistego,

- elektroniczną kopię dokumentu potwierdzającego wykształcenie,

- w przypadku osoby będącej członkiem proobronnej organizacji pozarządowej - rekomendację władz tej organizacji,

elektroniczną kopię innych dokumentów mogących mieć wpływ na powołanie, a w szczególności potwierdzające posiadane kwalifikacje.

Zgodnie z §3 ust. 5 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie powoływania do terytorialnej służby wojskowej i sposobu jej pełnienia (Dz. U. poz. 465) dokument ten należy traktować jako formalny wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej złożony do wojskowego komendanta uzupełnień.

    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gdańsku
Trakt Św. Wojciecha 253
80-018 Gdańsk
tel. 261213330
fax. 261213303
wkugdansk@ron.mil.pl

    
  • BIP